امبدینگ یا کاشت نخ
ژوئن 9, 2020
آنالیز بدن با دستگاه INBODY
جولای 20, 2020
ماسک نوری

استفاده از نوردرمانی در درمانهای پزشکی پیشینه طولانی دارد .شناخته ترین آن برای مردم استفاده از نور در درمان نوزادان مبتلا به زردی می باشد. در سالهای اخیر نوردرمانی با Led(light emitting diod)برای مشکلات پوستی محبوبیت زیادی پیدا کرده است .نور در فرکانس های مختلف می تواند باعث تحریک عملکردهای فیزیولوژیک پوست شود .تکنولوژی Led نوعی نور با انرژی کم را ساطع می کند که می تواند باعث ایجاد واکنش کافی در سلول ها برای ترمیم سلول های آسیب دیده شود .

ماسک های نوری شامل ال ای دی های متعددی است که که بر روی دستگاهی نصب و روی صورت قرار می گیرند.این دستگاهها معمولا به شکل یک نقاب ساخته می شود .دستگاه کلینیکی معمولا حرفه ای تر و بزرگتر هستند و پس از زدن عینک محافظ توسط بیمار به صورت تونلی روی صورت بیمار قرار می گیرند. .نورساطع شده اشعه uv و مواد شیمیانی ندارد و باعث سوختگی و آسیب پوستی نمی شود .

موارد استفاده ماسک نوری

درمان آکنه

جوانسازی پوست

افزایش خونرسانی پوست صورت

افزایش ساخت کلاژن و الاستین

روشن کردن پوست

کاهش چروک ها

از بین بردن لک ها

تسریع بهبود زخم

 

 

ال ای دی های موجود در ماسک، طیف های نوری مختلف با اثرات درمانی متفاوت ایجاد می کنند که معمولا شامل رنگ های آبی ، قرمز ،سبز ودر برخی دستگاهها سفید ، صورتی ، بنفش و ..می باشند.

 

اثرات درمانی طیف های نوری

دستگاه موج های نور را به عمق پوست می رساند و باعث واکنش های داخل سلولی طبیعی در پوست می شود .

نور قرمز

باعث تحریک فرایند کلاژن سازی در پوست می شود .نوردرمانی با این نور می تواند باعث جمع شدن منافذ و کاهش چروک ها شود.نور قرمز باعث کاهش سیتوکین ها در غدد چربی می شود که سبب می شود التهاب در آکنه های مزمن کاهش یابد .

نور آبی

در درمان آکنه بسیار موثر است . این نور باعث تولید رادیکال های اکسیژن می شود که بدون آسیب رساندن به پوست ، باکتری ها را می کشد .استفاده از این نور بسیار آرامش بخش است و تعادل چربی پوست را نیز برقرار می کند .

نور سفید

عمیق ترین نفوذ را دارد و باعث سفت کردن پوست ، درمان شلی و کاهش چروکهای ریز می شود.

نور سبز

باعث کاهش ادم و تخلیه لنف ، کاهش استرس های ذهنی و تعادل پوست می شود .

نور بنفش

ترکیبی از نور قرمز و آبی است و اثرات درمانی هر دو را دارد و برای درمان اسکار آکنه و آکنه مزمن کاربرد دارد .

ماسک نوری

گرچه بعضی برندها این ماسک ها را برای مصرف خانگی عرضه می کنند اما توصیه می شود استفاده از این ماسک ها در یک مرکز پزشکی و تحت نظر پزشک انجام شود .پزشک شما می تواند با توجه به نوع پوست و مشکلات پوستی شما بهترین ترکیب طیف نوری و زمان لازم را برای شما تجویز کند.در بعضی مراکز پوستی دنیا از نور درمانی برای تکمیل درمان با میکرونیدلینگ و میکرودرم ابریژن استفاده می شود.

بهتر است جلسات اول در فواصل نزدیک و پشت سرهم انجام شود تا اثرات درمانی بهتری داشته باشد .پس از اتمام دوره درمان ، به عنوان درمان نگهدارنده، می توان یک بار در ماه از این ماسک استفاده کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *