کلینیک آسانا :02122915220

طی سال ها کار به عنوان یک پزشک متخصص طب سوزنی ، بارها و بارها از من در مورد کلیپ های معروف دکتر ناصر سیگاری و آدرس و تلفن مطب ایشان سوال شده است . عده زیادی از ونک تا کانادا ، صرفا به خاطر این کلیپ ها به دنبال ایشان می گردند . جالب است که بسیاری از بینندگان آن کلیپ ها هیچ آشنایی با طب سوزنی ندارند و فقط به دنبال دکتر معجزه گری می گردند که در طی چند ثانیه شفا می دهد.

یکی از همکاران پزشک طب سوزنی برنامه خبری صدا و سیما را که در آن گفته شده که دکتر سیگاری اجازه درمان ندارد و مطب ایشان پلمپ شده است را در اینستاگرام خود قرار داده بود و جالب آنکه باز هم در زیر آن ویدئو افراد از تلفن و آدرس جدید دکتر سیگاری پرسیده بودند! جالب این جاست که که دهها پزشک متخصص طب سوزنی  که با مدارج علمی بالاتر از دکتر سیگاری و تبحر فراوان، در ایران مشغول طبابت هستند ، برای مردم ناشناخته مانده اند ولی کلیپ های دکتر سیگاری اینگونه وسیع بین مردم پخش می شود .

 

 معجزه دکتر ناصر سیگاری دروغ یا حقیقت

حتماً شما هم آن ویدئوی معروف را دیده اید که در آن دکتر سیگاری به  فردی را که کمردرد دارد و با عصا راه می رود سوزنی می زند و شخص ناگهان شفا می یابد و شروع به راه رفتن می کند. فیلم دیگری هم هست که خانمی با درد و محدودیت حرکت شانه با زدن دو عدد سوزن در دستش ناگهان بهبود می یابد. هر از چند گاهی دوستی یکی از این فیلمها  را برایم می فرستد و می پرسد که آیا حقیقت دارد؟جواب من اینست که بلی ! و خیر!

جواب بله است چون که صحنه هایی که در این کلیپ ها می بینید می توانند کاملا واقعی باشد. در طی سالهای تحصیل طب سوزنی  دردانشگاه پکن و سالها تجربه شخصی بارها و بارها این گونه صحنه ها را تجربه کرده ام. .طب سوزنی گاهی چنان معجزه آسا عمل می کند که حتی خود ماپزشکان این حوزه را نیز میخکوب می کند.

و جوابم خیر است چونکه در اکثر موارد پاسخ های طب سوزنی در این حد فوری نیست و این فیلم ها می تواند باورهای اشتباه در افراد به وجود بیاورد . این فیلم فقط مقطع کوتاهی از روند درمان را نشان می دهد .نتیجه درمانی که در فیلم میبینید ممکن است  فقط یک واکنش موقتی باشد و علایم بعد از چند ساعت یا روز عود کند . متاسفانه افراد زیادی با دیدن این فیلم ها گمان می کنند که بیماریشان فقط با یک جلسه کاملاً بهبود پیدا می کند .

طب سوزنی یک علم بسیار پیچیده است که نتایج آن در افراد گوناکون و در بیماری های مختلف می تواند کاملا متفاوت باشد .برای نمونه کمردرد را مثال میزنم. مقالات زیادی که  در مجلات معتبر پزشکی چاپ شده است ، نتایج موثر طب سوزنی در درمان کمردرد را تایید می کند ولی دوره های درمانی در این مقالات معمولا بیش از ده جلسه هستند و نتایج گرچه بسیار خوب است اما صد در صد نیست. طبق تجربه  شخصی ، بیش از ۹۰ درصد بیماران کمردرد که به ما مراجعه می کنند بهبود واضح در علائم پیدا می کنند، اما تعداد جلسات بر اساس منشا بیماری و پاسخدهی بیمار متغیر است. در موارد کمی بیمار در یک جلسه کاملا خوب میشود اما در اکثر موارد به بیش از 5 جلسه درمان نیاز است .

 

طب سوزنی معجزه می کند و نه دکتر سیگاری !

اساسا معجزه ای در کار نیست . طب سوزنی روشی علمی با چند هزار سال سابقه است و از آن جایی که این روش تاثیر درمانی فوق العاده در بیماری هایی دارد که با پزشکی امروز قابل درمان نیستند ، معجزه آسا به نظر می رسد . انجام صحیح طب سوزنی احتیاج به سالها کسب علم و تجربه دارد . در حال حاضر طب سوزنی  در دانشگاههای بسیاری در سراسر دنیا  تدریس می شود .

از آن جایی که این روش درمانی تقریبا بدون عارضه است و می تواند در بسیار از موارد جایگزین داروها و جراحی های پر عارضه شود، روز به روز مورد استقبال بیشتری در جهان قرار می گیرد . امروزه میلونها نفر در سراسر دنیا از این روش برای درمان بیماری هایشان استفاده می کنند . در صورتی که می خواهید از طب سوزنی بیشتر بدانید می توانید این مقاله را مطالعه کنید .

 

چرا مردم به جای پزشکان معتبر طب سوزنی ، به دنبال دکتر سیگاری هستند ؟

همه چیز زیر سر فضای تبلیغاتی پیچیده امروزی است. .کلیپ های دکتر سیگاری در سطح وسیع پخش شده است . حتی گاهی برخی افراد احساس خیرخواهی می‌کنند و این فیلمها  را در گروه ها پخش کرده و می نویسند “در همه گروه ها بفرستید شاید نیازمندی مشکلش برطرف شود”.  با یک جستجوی ساده، نظرات بسیاری از مراجعین ایشان را میبینید که از عدم پاسخ دهی و نوبت های چندساله شاکی هستند . اما همچنان همه دربدر به دنبال یافتن راهی برای نوبت گرفتن از ایشان هستند.

هر از گاهی بیمارانی از استانهای دور به من مراجعه می کنند که ماهها قبل از دکتر سیگاری نوبت گرفته اند و حالا با توجه به اینکه شماره مطب پاسخگو نبوده ، به تهران آمده و با دیدن مطب بسته ایشان سرگردان شده اند . وقتی به من مراجعه می کنند و به ایشان می گویم که لازم نیست در تهران هزینه کنند و بمانند وآدرس پزشک متخصص متبحر طب سوزنی در شهر خودشان  را به ایشان میدهم ، دعاگویان به شهرشان برمی گردند .

قصد بحث جامعه شناسی را ندارم ،اینکه ما ایرانیان چرا به جای رفتن به دنبال حقایق ملموس به دنبال نیروهای ماوراء طبیعی میگردیم. قابل درک است وقتی کسی مبتلا به بیماری سختی هست یا عزیز بیماری دارد و از پزشکی رایج ناامید شده ، به دنبال هر راهی برای درمان میگردد. اما به این عزیزان توصیه می کنم که تحقیق بیشتری در مسائل درمانی بکنند . به دنبال معجزه گر نباشند ،اما بدانند که طب های مکمل وجود دارند و ممکن است پاسخگوی نیاز آنها باشد . به دنبال پزشک مورد تایید وزارت بهداشت درآن حیطه از درمان باشند .

 

چگونه پزشکان طب سوزنی مورد تایید وزارت بهداشت و درمان را پیدا کنم ؟

بسیاری از درمانگران حوزه طب سنتی و سوزنی ، هیچ مدرک علمی معتبری در این زمینه ندارند و .فقط از ناآگاهی مردم سواستفاده می کنند . بعضی از افراد با تحصیلات دیپلم و با گذراندن دوره های کوتاه مدت – حتی دو سه روزه –  دوره طب سوزنی غیر علمی ،در فضای مجازی ادعای تخصص می کنند و عده زیادی را گمراه می کنند ، از آن سو پزشکان متخصص  طب سوزنی با سال ها تحصیلات و تجربه در دانشگاه های معتبر دنیا برای مردم ناشناخته مانده اند.

اگر تمایل به مراجعه به متخصص طب سوزنی دارید می توانید اسامی بعضی از پزشکان طب سوزنی تحصیل کرده در دانشگاه طب چینی پکن از بهترین دانشگهای طب سوزنی در دنیا که مورد تایید وزارت و وزارت بهداشت و درمان هستند و  در شهرهای مختلف مشغول طبابت هستند را در این مقاله  ببینید . اسامی سایر پزشکان طب سوزنی را نیز می توانید در سایت انجمن طب سوزنی پیدا کنید .